تولید کننده مخزن بزرگ و کوچک استیل - سازه ابتکار

فروشنده برتر انواع مخازن بزرگ و کوچک استیل با کیفیت بالا در تهران - سازه ابتکار


بهترین تولید کننده مخزن بزرگ و کوچک استیل در تهران

همانطور که می دانید، مخازن استیل یکی از مهمترین تجهیزات در خط تولید بسیاری از صنایع مهم و حساس می باشد. این مخازن یا پروسس تانک ها از ورق استنلس استیل با گرید های مختلف ساخته می شود.
همچنین نسبت به سایر ورق های فولادی از مقاومت بسیار بالا و منحصر به فردی در برابر خوردگی، زنگ زدگی دارد.
این خصوصیات ویژه موجب شده که از مخازن استیل در صنایع بسیار زیادی برای نگه داری، انتقال، ذخیره، عمل آوری سیالات استفاده شود.
درواقع مخزن بزرگ و کوچک استیل از جمله پرکاربردترین و پراستفاده ترین متریال ها در صنایع غذایی، شیمیایی و بهداشتی می باشند که به عنوان محفظه و تانکر مایعات مورد استفاده قرار می گیرند.
استنلس استیل یکی از بهترین و مقاوم ترین آلیاژ های فولاد در مقابل خوردگی، فشار، ضربه و حتی حرارت است.
به همین دلیل می تواند گستره عظیمی ‌از مواد را در خود نگه دارد و در شرایط مختلف آب و هوایی و رطوبت بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.
در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین تولید کننده مخزن بزرگ و کوچک استیل آشنا کنیم.

جهت مطالعه ادامه مطالب در محتوای ۴ دقیقه ای ذیل با ما همراه باشید.

معرفی انواع مخزن استیل

مخازن استیل از کاربرد های بسیار زیادی برخوردار می باشند. درواقع محدودیت خاصی در استفاده و کاربرد های انواع مخزن استیل وجود ندارد.
می توان از آن ها برای صنایع غذایی، لبنی، داروسازی، پتروشیمی، نفت و گاز، عرقیات گیاهی، صنایع شیمیایی و متریال های جابه جایی فرآورده ها استفاده کرد.
به علت کاربرد های بسیار زیاد این مخازن، دسته بندی های متفاوتی نیز برای آن ها ارائه می شود که چهار دسته اصلی آن عبارت اند از:

  1. دسته بندی مخازن بر اساس شکل ظاهری
  2. دسته بندی مخزن استیل بر اساس جنس ورق
  3. دسته بندی مخازن استیل بر اساس جداره
  4. دسته بندی مخزن استیل بر اساس نوع استفاده
تولید کننده مخزن بزرگ و کوچک استیل - سازه ابتکار
آشنایی با بهترین تولید کننده مخزن بزرگ و کوچک استیل – سازه ابتکار

انواع مخزن استیل بر اساس شکل ظاهری

انواع مخزن استیل در اشکال مختلف موجود می باشند. شما می توانید آن ها را به صورت کروی، مخروطی، استوانه ای، مخروطی و ته قیفی، مکعبی و یا تانکر های حمل مایعات بسته به نوع نیازتان خریداری کنید.
در بین شکل های مخزن استیل، مخزن های استوانه ای بیشترین کاربرد را دارند و به صورت افقی و عمودی مورد استفاده قرار می گیرند. این مخزن ها با طراحی خاص می توانند به عنوان تانکر حمل مایعات نیز استفاده شوند.

مخزن های استیل مکعبی معمولاً برای مکان های خاص که فضا کم است و کاربری های خاصی مورد نظر است به کار برده می شوند و به صورت سفارشی ساخته می شوند. مخزن های کروی پیچیده ترین نوع مخزن های استیل هستند که توانایی تحمل فشار های بالایی را دارند به همین دلیل کاربری خاص خود را دارند.

انواع مخزن استیل بر اساس جداره

با توجه به نوع استفاده می توان مخزن استیل را در مدل های مختلف و با ابعاد و حجم های وسیع تهیه کرد.
مخازن استیل معمولاً بسته به نیاز مشتری سفارشی سازی نیز می شوند و در مدل های تک، دو و سه جداره عرضه می شوند. هر چه تعداد جداره ها بیشتر می شود، قیمت آن ها نیز افزایش‌ می یابد.

مخزن استیل تک جداره

این نوع مخزن پرمصرف ترین نوع مخزن استیل است که هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
به طور معمول مخزن تک جداره برای محافظت از مواد غذایی، دارویی و مواد شیمیایی که PH آن ها به صورت خنثی است مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا برای ساخت مخازن تک جداره از ورق های استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ استفاده می شود. اما بر مبنای نیاز مشتری امکان تولید آن ها از سایر آلیاژ های فولادی نیز وجود دارد.
مخزن های تک جداره بیشتر شکلی استوانه ای دارند و در ظرفیت ها ۵۰۰ لیتر تا ۱۵۰ هزار لیتر تولید می شوند.

مخزن استیل دو جداره

زمان هایی که نیاز است مخزن استیل قابلیت حفظ گرما یا سرما یا قابلیت های خاصی را داشته باشد از مخزن های دوجداره یا ۳ جداره استفاده می شود. در واقع لایه دوم تاثیری در میزان فشار و یا مقاومتی که مخزن استیل می تواند تحمل کند، ندارد و بیشتر حالت روکش دارد.
به همین علت در طراحی مخزن استیل معمولا ضخامت جداره دوم ۱.۵ میلی متر در نظر گرفته می شود.
اما ضخامت لایه داخلی که وظیفه اصلی را برعهده دارد، بر اساس میزان فشار و وزن سیال و… طراحی می شود و معمولا بیش از ۲ میلی متر است.

شکل ظاهری این مخازن معمولاً در اثر استفاده مداوم ممکن است به دلیل تغییرات جوی و اتمسفری دچار جمع شدگی شود. تا زمانی که این تغییر شکل فقط در لایه بیرونی است، تاثیر بر عملکرد مخزن استیل نخواهد داشت. بدنه مخزن استیل دوجداره از  هر دو ورق استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶ یا سایر آلیاژ ها به صورت ترکیبی یا تکی قابل تولید است. مخزن استیل دوجداره بیشتر به عنوان مخزن استیل صنعتی شناخته می‌شود و در ظرفیت‌های ۵۰۰ تا ۱۵۰ هزار لیتری به کار برده می شود.

مخزن استیل سه جداره یا پروسس تانک استیل

این مدل نیز یکی از پیچیده ترین، حرفه ای ترین و بهترین گزینه ها برای حمل مواد می باشد.
معمولاً از سه لایه با آلیاژ های همسان یا غیر همسان ساخته می شوند.
این آلیاژ ها از مدل های ۳۰۴ و ۳۱۶ هستند که از پرکاربردترین استیل ها در دنیا به حساب می آیند.
ظرفیت این مخازن حتی به ۵۰۰ لیتر نیز می رسد.

به مخزن استیل سه جداره، پروسس تانک نیز می گویند زیرا برای نگهداری و ذخیره محصولات به صورت طولانی مدت، فرآوری مخلوط سازی و همین‌طور تغییر دما و تبادل حرارتی نیز استفاده می شود.
عمده ترین استفاده از این محصول در صنایع لبنی می باشد.
در این صنایع انواع مخزن استیل سه جداره برای نگهداری کره و خامه مورد بهره برداری قرار می گیرد و همین طور به جهت تولید کره یا خامه از شیر خام، بلورسازی و خامه زنی بر این پایه استفاده می شود.

این مخزن ها امکان نصب لوازم دیگر، ابزار ها و همین طور اکسسوری های جانبی را نیز دارا هستند.

انواع مخزن استیل بر اساس جنس ورق

مخازن استیل، مخازنی هستند که از آلیاژ های مختلف فولاد تولید می شوند.
یکی از مهم ترین آلیاژ هایی که در ساخت این نوع مخازن به کار می رود، آلیاژ استنلس استیل است.
اصلی ترین و مهمترین ماده در ساخت این آلیاژ کروم و نیکل است.
در ترکیب این آلیاژ کروم ۱۸ تا ۲۰، نیکل ۸ تا ۱۰، سیلیسیوم یک درصد، سولفور کم تر از ۰.۰۳ درصد، فسفر ۰.۰۴۵، منگنز ۲ و کربن ۰.۰۸ درصد استفاده می شود.
این مقدار کروم باعث ایجاد لایه ای محافظ بر روی فولاد می شود و از خوردگی بخش های زیرین آن جلوگیری می کند. آلیاژ استنلس استیل در گرید های مختلفی تولید می شود که ورق های تولید شده در گرید‌ های ۳۰۴ و ۳۱۶ آن بیشترین کاربرد را در تولید مخازن استیل دارند. برای مشاهده قیمت ورق استیل ۳۰۴ و قیمت ورق استیل ۳۱۶ به پیوان مراجعه نمایید.

مخازن استیل براساس نوع کاربرد

کاربرد مخازن استیل ضد زنگ بسیار زیاد می باشد. این مخزن ها در صنایع مختلف مانند کارخانجات لبنی، صنایع دارویی، کارخانجات مواد غذایی، تانکر حمل شیر، نگهداری مواد شیمیایی، کشتارگاه ها، نگهداری و ذخیره اسید، ذخیره الکل و اتیل، ذخیره و نگهداری رزین مورد استفاده قرار می گیرند.
انواع مخزن استیل براساس کاربرد عبارت هستند از:

  1. مخزن استیل ایزوله
  2. مخزن آب استیل
  3. مخزن استیل ایزوتانک
  4. تانکر حمل با بدنه استیل
تولید کننده مخزن بزرگ و کوچک استیل - سازه ابتکار
کاربرد مخازن استیل در صنعت – سازه ابتکار

پیشنهاد ما به شما

تولید و ساخت مخزن استیل فرایندی کاملا تخصصی است که نیاز به دقت، نیروی متخصص و ابزارآلات و دستگاه های صنعتی دارد. برای ساخت مخزن استیل اولین گام طراحی می باشد.
سازه ابتکار بهترین شرکت ساخت مخزن استیل آب در تهران و حتی ایران است که با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در زمینه تولید و ساخت مخازن استیل ، قطعات فلزی و مخازن نگهداری فعالیت دارد.
این مجموعه با به کارگیری علوم فنی و تکنولوژی روز دنیا و با کمک تیم مهندسی با سابقه و ماهر در این حرفه به تولید انواع مخازن استیل با کیفیت می پردازد.
ما در سازه ابتکار در تلاشیم تا کلیه محصولات و تجهیزات مخازن نگهداری را با استفاده از متریال با کیفیت تولید کنیم و با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه به شما بزرگواران ارائه نماییم.
شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان و سفارش مخازن استیل در طرح ها و انواع مختلف با ما در ارتباط باشید.

با تشکر از همراهی شما سروران گرامی
تحریریه سازه ابتکار

اطلاعات تماس و آدرس سازه ابتکار

آدرس دفتر مرکزی:

تهران – اتوبان رجائی جنوب – بعد از پل ۶۰ متری شور آباد – نرسیده به جاده واوان – پلاک ۷۳

۰۲۱۵۶۵۴۴۲۵۳

مشاوره رایگان با کارشناسان ما

۰۹۱۲-۱۴۰۲۰۰۱    ۰۹۱۲-۲۴۷۸۱۰۰

آدرس کارخانه سازه ابتکار:

تهران – کهریزک – بعد از پل ۶۰ متری شورآباد – جنب پست بانک – پلاک ۷۳

۰۲۱۵۶۵۴۷۹۳۵     ۰۲۱۵۶۵۴۴۲۵۳

موقعیت کارخانه سازه ابتکار در نقشه گوگل

۵/۵ - (۳ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 7 =